מחסנים לוגיסטיים

מחסנים לוגיסטיים

מחסנים לוגיסטיים

מחסנים לוגיסטיים הם לעיתים הנכס החשוב ביותר בעסק, כאשר בתוכו מתנהלת ליבת הפעילות של העסק. בואו נקח למשל חברה המוכרת חומרי בניין. ישנן חברות המבצעות את הפעילות שלהן במגרשים פתוחים באזור תעשייה, אך זו היא כמובן לא הצורה האידיאלית לנהל עסק כזה. האופציה הטובה יותר היא כמובן מחסן לוגיסטי. מחסנים לוגיסטיים הם מחסנים המכילים את כל המלאי של החברה, כשהוא מסודר ומקוטלג עד רמת הבורג. ישנם מחסנים לוגיסטיים שבהם נעשה ניהול מחסן ממוחשב על ידי מחשבים ומכונות פשוטו כמשמעו. המחסנים מסודרים בצורה מאוד חד גונית ואחידה, ובין הררי המדפים ומקומות האחסון נעה מסילה שעל גביה נע מכונת איסוף. כך למשל, כאשר אנו מעוניינים במוצר היושב בקצה המחסן בצד שמאל על המדף השמיני, נוכל להזין למחשב את שם הפריט, והוא כבר ידע לאן להגיע, ישלוף עבורנו את המוצר ויעביר אותו אלינו לנקודת האיסוף. כיום, כל הנושא של מחסנים לוגיסטיים הוא נושא מאוד מתקדם המשלב יכולות מחשוב ורובוטיקה מתקדמות.

מחסן לוגיסטי, לא רק לחברות גדולות

יחד עם זאת, מחסן לוגיסטי לא חייב להיות מרכז הייטק. כך למשל, ישנן חברות המספקות שירותי הובלה ואחסנה. אלו הן חברות הובלה רגילות העוסקות בהעברת דירות, פינוי מפעלים, העברת עסקים וכדומה, ובמקביל גם מספקות שירותי אחסנה. חברות אלה מחזיקות מרכזי אחסון גדולים מאוד המשמשים גם את החברה עצמה, וגם אנשים פרטיים השוכרים שטח אחסון בתוך המרכז. זו היא כמובן דוגמא נוספת לחברה שליבת הפעילות שלה סובבת סביב עניין האחסון. יחד עם זאת, מרבית העסקים אינם עוסקים באחסון כלל. עסקים רבים צריכים אזורי אחסון עבור המלאי הנמצא ברשותם. מחסן לעסק הוא עניין שגרתי מאוד, ומרבית העסקים מחזיקים מחסן, בין שמדובר במחסן להשכרה הממוקם מחוץ לעסק, ובין שמדובר במחסן הנמצא בתוך העסק, ומספק פתרונות אחסון לעסק. במקרים בהם אין לבית העסק שטח אחסון פנוי, יכול בית העסק לשכור מחסן בתוך אותם מרכזי אחסון גדולים הנמצאים הן בבעלות חברות הובלה, והן בבעלות בעלי מרכזי אחסון שאינם עוסקים כלל בהובלה.

איך לבחור מחסן לעסק שלך?

השאלה היא איך בוחרים מחסן לעסק? ובכן, הדבר החשוב ביותר הוא לבדוק תחילה מה המרחק בין העסק ובין אותו מרכז אחסון שבו אתם מעוניינים לשכור מחסן. כאשר מדובר בעסק, העבודה מול המחסן נעשית בתדירות גבוהה יחסית, ולכן חשוב שמרכז האחסון יהיה כמה שיותר קרוב לעסק. חשוב גם לשכור שטח מספיק שיוכל לשמש אתכם לצרכים עתידיים, מעבר למה שאתם צריכים כיום. כמו כן, חשוב לוודא שהמקום נקי ומאוורר וכי הסחורה שאתם שומרים במקום, לא תיפגם בגלל עובש או לחות יתרה. במקרה של השכרת מחסן לעסק, כדאי מאוד ללכת על המסלול של אחסון לטווח ארוך, פשוט מאוד מכיוון שזה מוריד באופן משמעותי את התשלום שמשלמים בכל חודש. בהשכרה לטווח ארוך, תוכלו גם להשקיע יותר במחסן על ידי התקנת אמצעי מיגון משלכם. תוכלו להתקין מנעול תלייה אחד או שניים, להתקין מצלמה נסתרת, ואפילו מערכת אזעקה קטנה שתזעיק גם את בעל מרכז האחסון, וגם אתכם במקרה של פריצה למחסן שלכם. יחד עם זאת, חשוב לזכור שמרכזי אחסון אלה מקפידים על רמת אבטחה גבוהה, והדברים שלכם בטוחים שם בדיוק ואולי אף יותר מאשר בכל מחסן אחר. את כל המידע אודות פתרונות אחסון לעסק תוכלו למצוא בחיפוש מהיר ופשוט ברשת האינטרנט, ולקבל את כל המידע שאתם צריכים על מנת לקבל החלטה חכמה ומושכלת.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *